Projekty płyt CD - Grafika


STAN BORYS wiersze Norwida

… piszę pamiętnik artysty – hańba temu, kto o tym źle myśli...

Zajmuję się projektami grafiki użytkowej. Przedstawiam projekt grafiki do płyty zawierającej wiersze Norwida recytowane przez Stana Borysa.


projekt grafik

Na płycie poezja C.K. Norwida w wykonaniu Stana Borysa. To hołd oddany wieszczowi i bardzo osobista wypowiedź artysty na temat wolności Ojczyzny. Płyta dla wielbicieli piosenki i teatru, a także przykład nierozerwalnej więzi poezji z muzyką.

„...piszę pamiętnik artysty - hańba temu, kto o tym źle myśli!” to płyta, której premiera odbyła się w 1988 r. w USA na fali zainteresowania twórczością C.K. Norwida. Stan Borys zmierzył się na poważnie z trudną twórczością wieszcza w 1983 roku, w 100 rocznicę śmierci tego poety, podczas Światowej Konferencji Norwidowskiej na University of Illinois w Chicago. Stan Borys namówiony przez jej organizatora, znanego polskiego slawistę i norwidologa Tymoteusza Karpowicza, wyreżyserował i zagrał postać tytułową w spektaklu „Norwid”, a 5 lat później nagrał płytę z recytowanymi i śpiewanymi przez siebie wierszami wieszcza, będącą bardzo osobistym poetyckim misterium Borysa na temat zniewolonej Ojczyzny.

projekty grafik

"Gdy byłem recytatorem, szukałem takich utworów, w których będę miał możliwość wykazania swoich walorów głosowych, brzmieniowych i mimicznych. Dobierając utwory, na płytę do śpiewania myślałem, że skoro sam nie potrafię napisać czegoś tak pięknego, to wybieram utwór, z którym się całkowicie identyfikuję. Moja piosnka (tekst C.K. Norwid) wywodzi się ze spektaklu reżyserowanego przeze mnie i wystawionego na Uniwersytecie Illinois w Chicago podczas światowej konferencji norwidowskiej z okazji setnej rocznicy śmierci C.K. Norwida. Fortepian Szopena Norwida recytowałem w młodości, ale nie mogłem sobie z nim poradzić. Jest to najpiękniejsza perła poezji polskiej, ale zarazem najtrudniejsza do mówienia."

Stan Borysgrafik projektowanie

Płyta zawiera:


1. Chór głosów
2. Promethidion (frag.) (Taka rozmowa)
3. Fortepian Chopina
4. „Czy podam się o Amnestię?”
5. Moja piosnka (Do kraju tego)
6. List z Ameryki do M. Trembickiej
7. Fraszka
8. Do wroga
9. Psalm wigilii
10. Pieśń od ziemi naszej
11. Modlitwa
12. […coraz to z Ciebie jako z drzazgi smolnej]
13. Niewola
14. O Jezu, Jezu
15. Klaskaniem mając... (Do potomności)

Zobacz inne projekty okładek CD
okładka płyty CD Jan Paweł II Jan Paweł II Grupa rockowa Perfect Grupa rockowa Perfect Pamiętam ten dzień Chwyć mnie za rękę Bajka Anielskie sprawki projekt grafiki muzyka do serialu Ojciec Mateusz Projekt dziecko Śluby panieńskie zespołu Skaldowie Stan Borys audiobook Herbert film Rózyczka film Rewers Andrzej Sapkowski grafik elektryczne gitary bajki Jan Brzechwa grafika lato z radiem Sapieha Agata tańce latino Włdek Pawlik jeszcze więcej projektów płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail

Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

pejzaż rysunek wektorowy

Proste rysunki


okładka płyty CD

ESEMES 10 sekund


2018 PDF

Projekty graficzne z 2018 - PDF


projekt okładki

Wyzwolenie Jerozolimy


logo Żołnierzy Wyklętych

pobierz - logo Żołnierzy Wyklętych


kawka rysunek

Projekt logo Kawka SC


odzież patriotyczna Honoris

Projekty logo Honoris


Jan Paweł II

JP2 Pielgrzymki do Polski


Grupa rockowa Perfect

Album Perfect (Biały)


Pamiętam ten dzień

Czesław Niemen


ilustracje realistyczne

rysunki jak żywe


projekty plastyczne

pprtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Biebrzański Park Narodowy nad Biebrzą
Biebrzański Park Narodowy nad Biebrzą

Biebrzański Park Narodowy


tworze.com home page

Valid XHTML 1.0 Transitional