Projektant grafiki - Grafika użytkowaGrafik projektant okładek płyt CD

Narrenturm

Andrzej SapkowskiNarrenturm

Narrenturm Sapkowskiego - audiobook, jakiego jeszcze nie było...

Mariusz Koryszewski

Zakończyła się właśnie najpotężniejsza produkcja w historii polskiego rynku audiobooków. Aż 112 aktorów współtworzyło Narrenturm Andrzej Sapkowskiego, które już jest dostępne w formacie MP3. Polskie Radio i serwis audioteka.pl stworzyły dzieło, które jest czymś więcej niż tylko zwyczajnym audiobookiem.

- Przystępując do tego przedsięwzięcia, wiedzieliśmy, że wkraczamy na nieznane nam dotąd terytorium - powiedział Wojciech Kwapisz, kierownik Radiowej Agencji Fonograficznej. - Licząc, że "Narrenturm" zrewolucjonizuje polski rynek audiobooków, już dzisiaj tworzymy podwaliny pod kolejne ciekawe projekty - dodał Kwapisz.

Narrenturm to coś więcej niż zwykły audiobook

Nagrania dźwiękowej wersji "Narrenturm" - znanej powieści Andrzeja Sapkowskiego - trwały 4 miesiące. Narrenturm to coś więcej niż zwyczajny audiobook czytany przez jednego lektora. To dzieło z rozmachem - książkę w wersji audio współtworzyło aż 112 aktorów! Nie zabrkało też efektów dźwiękowych rodem z produkcji kinowych takich jak trzaskanie drzwi, tętent koni, brzęk zbroi czy odgłosy bitwy.

Audiobook Narrenturm zdobywa popularność

Jeszcze przed oficjalną premierą serwis audioteka.pl zarejestrował rekordową liczbę pobrań tej książki zapisanej w pliku MP3.

- Zainteresowanie tą pozycją przekracza najśmielsze nasze oczekiwania - mówi Błażej Kukla, współtwórca audioteka.pl. - Zakładając, że wzrost sprzedaży będzie nadal tak dynamiczny, to w ciągu roku liczba pobranych "Narrenturm" może sięgnąć kilku tysięcy sztuk - dodaje Kukla.

Audiobook Narrenturm - co zawiera wydanie?

Audiobook jest dostępny w trzypłytowym albumie zawierającym książeczkę wzbogaconą zdjęciami, wywiadem z Andrzejem Sapkowskim oraz wypowiedziami reżysera Janusza Kukuły i Anny Stempniak-Juśkiewicz.

Poznaj twórców - 10 października 2009 w Warszawie

10 października w kawiarni I coffee na Nowym Świecie 25 o godz. 16.00 będzie okazja poznać artystów, którzy wzięli udział w tych wyjątkowych nagraniach. Polskie Radio i audioteka.pl zapraszają na uroczystość, podczas której odbędzie się podpisywanie płyt.

Czym jest Audioteka.pl?

Audioteka.pl to serwis internetowy, zajmujący się sprzedażą audiobooków w formacie MP3, które można pobrać bezpośrednio przez internet. Obok "Narrenturm" w Audioteka.pl dostępnych jest 1200 innych tytułów liczących blisko 5 tys. godzin nagrań.

Komentarz

Audiobooki zaczynają się rozwijać i stają się coraz popularniejsze. Udźwiękowione z takim rozmachem książki mogą przypominać widowiska filmowe i pozwalają wczuć się silniej w nastrój powieści. Popularność jaką zyskuje sobie ten audiobook wskazuje, że to właściwa ścieżka. Ciekawe, jaka następna książka zostanie przeniesiona w wymiar audio?

(Gazeta Wyborcza recenzja płyty umieszczona na stronie: technologie.gazeta.pl)Narrenturm

Narrenturm

„Narrenturm” to pierwsza i jednyna w Polsce MEGAPRODUKCJA - ponad 100 aktorów, muzyka filmowa, efekty specjalne Produkcja „Narrenturm” została zrealizowana w formie megaprodukcji przez serwis audioteka.pl oraz Polskie Radio S.A. we współpracy z wydawnictwem superNOWA. W ciągu 60 dni ponad 100 aktorów wzięło udział w nagraniach audiobooka o łącznym czasie ok. 1500 minut. Całość reżyseruje Janusz Kukuła, który ma w swoim dorobku wiele uznanych i nagradzanych produkcji Teatru Polskiego Radia, jak np. „Trylogię” Sienkiewicza czy „Quo Vadis”. Autorem muzyki jest Adam Skorupa – kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej „Wiedźmin”, uznany przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.

Audiobook "Narrenturm" można kupić w serwisie audioteka.pl w formacie .mp3 - jeśli nie wiesz jak to zrobić, kliknij tutaj - jak również w postaci płyt CD w salonach Empik, dobrych księgarniach oraz wybranych salonikach prasowych Ruch.

"Narrenturm" to pierwszy z trzech tomów Trylogii Husyckiej - cyklu historyczno-fantastycznego o wojnach husyckich, których akcja toczy się w piętnastym wieku na terenie Czech, Moraw, Śląska, Węgier, ówczesnej Polski i Niemiec. Sapkowski w niepowtarzalnym stylu opisuje okrucieństwo wojny, zwłaszcza bratobójczej i piętnuje nietolerancję religijną. W swojej powieści stworzył szereg barwnych postaci, którym przyszło żyć w czasach pogardy. Główny bohater - Reynevan z Bielawy - medyk, romantyczny kochanek i z konieczności husycki szpieg, określa sam siebie jako Ślązaka – nie Czecha ani Niemca, ani tym bardziej Polaka, choć biegle posługuje się językami wszystkich tych nacji. Studiował w Pradze, ale w trakcie swych rozlicznych peregrynacji odwiedził wiele czeskich i śląskich miast i miasteczek. Miejsca owe opisał Sapkowski z niezwykłym pietyzmem: średniowieczna Praga i Wrocław pod jego piórem wprost tętnią życiem. Wieloletnia, wręcz benedyktyńska kwerenda historyczna, jaką przeprowadził autor Trylogii została doceniona przez czytelników i recenzentów.

Informacje pochodzące ze strony audioteka.pl - współproducenta audiobooka "Narrenturm"Narrenturm

Ruszyły nagrania audiobooka „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego

Radiowa Agencja Fonograficzna oraz audioteka.pl rozpoczęły największą dotychczas produkcję audiobooka na polskim rynku. Blisko 200 aktorów bierze udział w nagraniach „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego. Audiobook wzbogacony będzie wyjątkowymi efektami dźwiękowymi, specjalnie skomponowaną muzyką oraz pieśniami stworzonymi na potrzeby tej produkcji.

Produkcja „Narrenturm” – pierwszej części Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego – jest realizowana w Teatrze Polskiego Radia, jedynej w Polsce instytucji dysponującej warunkami technicznymi i zespołem posiadającym niezbędną wiedzę, by podołać tak wielkiemu przedsięwzięciu.

W ciągu 60 dni blisko 200 aktorów weźmie udział w nagraniach audiobooka o łącznym czasie ok. 1500 minut. Całość reżyseruje Janusz Kukuła, który ma w swoim dorobku wiele uznanych i nagradzanych produkcji Teatru Polskiego Radia, jak np. „Trylogię” Sienkiewicza czy „Quo Vadis”.

Autorem muzyki jest Adam Skorupa – kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej „Wiedźmin”, uznany przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.

Obsada aktorska to gwiazdy polskich scen, stale współpracujące z Teatrem Polskiego Radia oraz młodzi aktorzy, którzy już zdążyli zyskać uznanie środowiska. Narratorem będzie Krzysztof Gosztyła – laureat „Wielkiego Splendora’98”. Główną rolę reżyser powierzył Lesławowi Żurkowi – znanemu z roli w filmie „Mała Moskwa” i serialu „Londyńczycy”. W obsadzie znajdą się także m.in.: Marian Opania, Henryk Talar, Krzysztof Wakuliński, Mariusz Benoit, Anna Dereszowska, Magdalena Różczka, Adam Ferency, Artur Barciś i wielu innych. Fragmenty powieści będą emitowane na antenie Programu I Polskiego Radia w ramach tegorocznego „Lata z Radiem”, a całość audiobooka będzie do pobrania w serwisie audioteka.pl w formacie .mp3. Polskie Radio wyda audiobook również na płycie CD, wzbogaconej o książeczkę ze zdjęciami i wywiadami z artystami. Audiobook będzie dystrybuowany przez RUCH w ramach akcji „Ruch w Kulturze” oraz przez Empik w dziale książki.

Zapowiedź audiobooka "Narrenturm" pochodząca ze strony esensja.plNarrenturm

Projekcie graficznym wykorzystano okładkę książki autorstwa Tomasza Piorunowskiego - na okładce fragment obrazu Pietera Breughla Triumf śmierci

jeszcze więcej projektów okładek płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail

Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

projektowanie okładek książek

Dziedzictwo Kostuchy
Kroniki pośmiertne,
tom I


okładka płyty CD Jan Pietrzak

Jan Pietrzak


Andrzejki plakat

Projekty plakatów
Andrzejkowych


pejzaż rysunek wektorowy

Proste rysunki


okładka płyty CD

ESEMES 10 sekund


2020 PDF

Projekty graficzne
z 2019 - PDF


projekt okładki

Wyzwolenie Jerozolimy


kawka rysunek

Projekt logo Kawka SC


Grupa rockowa Perfect

Album Perfect (Biały)


Pamiętam ten dzień

Czesław Niemen


ilustracje realistyczne

rysunki jak żywe


projekty plastyczne

pprtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Skansen Ciechanowiec Skansen Radom
Skansen Ciechanowiec Skansen Radom

skansen w Ciechanowcu i Radomiu


tworze.com home page