Grafik - Projekty dla Intrnetu

 

Projektowanie stron internetowych

Projektuję strony WWW dla firm i osób prywatnych. Jestem grafiką freelancerem o dużym doświadczeniu i wiedzą. Jestem osobą sumienną i rzetelną.

Czasem wykonuję projekt który jest potem kodowany gdzie indziej, czasem proste strony (bez stosowania języków skryptowych)) wykonuję łącznie z kodowanie. Wykonuje też same grafiki potrzebne do strony internetowej o przygotowuję fotografie do umieszczenia na stronie (retusz i optymalizacja dla przeglądarek). Przygotowuję też grafiki do mediów socjalnych.

Żeby strona dobrze wyglądała i sprawnie działała przynosząc spodziewany pożytek, muszę wykonać szereg prac, przedstawię poniżej najważniejsze z nich:

  • Przemyślenie struktury serwisu (proste dotarcie do wszystkich dokumentów serwisu internetowego)
  • Opracowanie wyglądu typowych stron (layout)
  • Zaprojektowanie elementów nawigacji stron
  • Opracowanie graficznych elementów strony
  • Sformatowanie treści strony (nadanie czytelnej i eleganckiej formy)
  • Wprowadzenie i optymalizacja graficznych elementów treści (ilustracje, wykresy ozdobniki tekstu)
  • Optymalizacja strony pod katem wyszukiwarek pozycjonowanie
  • Sprawdzenie strony pod kątem, funkcjonowania, dostępności, zgodności ze standardami HTML i CSS
  • Umieszczenie strony na serwerze
  • Aktualizacje i opieka nad stroną

A oto cechy jakie możesz się spodziewać po tworzonych przeze mnie stronach internetowych.

Dobre pierwsze wrażenie

- Mnóstwo ludzi ogląda pobieżnie internet, ważne by w pierwszej chwili w której zerknie na stronę uzyskał dobre wrażenie. Nie zawsze musi to być super zestaw fajerwerków, ale na pewno musi być, by wygląd był adekwatny do treści, ale jednocześnie strona miała cechy oryginalne odróżniające ją od miliona innych stron internetowych.

Czytelna treść i klarowna nawigacja

- Strona nie powinna zaskakiwać widza który nie będzie wiedział jak się po niej poruszać, ani nie będzie wiedział jak wyszukać na niej te treści których potrzebuje. Staram sie uwzględnić coś co się czasem nazywa „intuicyjną nawigacją” a całości nadać jasną strukturę.

Szybkie ładowanie strony

- Mimo coraz szybszego internetu, to nadal ważne by strony otwierały się jak najszybciej. Osiągam to prawidłowo budując kod dokumentu i optymalizując grafikę i kod strony, oraz nie przeładowując strony, zwłaszcza zbędnymi elementami.

Najlepsza strona nic nie znaczy jeśli nie jest odwiedzana

- W zależności od sposobu przygotowania strony strona może być lepiej zindexowana przez wyszukiwarki (zwłaszcza Google) . Optymalizacje stron, pod kątem wyszukiwarek przygotowuje już na etapie projektowania bez dodatkowych opłat.

Kolorystyka i grafika stron internetowych

- Wygląd strony powinien być powiązany z kolorami firmowymi jak i z treścią strony. Powinien również być zgodny z panującymi trendami, zwłaszcza wśród firm z tej samej branży. Udaje nam się to ze sobą powiązać tworząc ciekawe i adekwatne do treści strony.

Strony na pewno dobre

-Na prawidłowe działanie strony zapewniam pełną gwarancję. Jestem też gotów podjąć się dalszej opieki nad stroną, przy aktualizacji jej treści.

Jeszcze więcej projektów stron WWW