Projektant grafiki - Grafika użytkowaOjciec Mateusz

Michał Lorenc muzyka do serialu Ojciec Mateusz

Zajmuję się projektami grafiki użytkowej. Przedstawiam projekt grafiki do płyty Ojciec Mateusz.


projekt grafik

W Polsce ksiądz jest sexy

Polska wersja włoskiego serialu "Don Matteo", czyli "Ojciec Mateusz", ku zaskoczeniu wszystkich stała się fenomenem. W rankingu pozycji, które w 2008 r. przyciągnęły największą widownię, "Ojciec Mateusz" był jedyną nowością. Choć nowością nieodbiegającą zbytnio od sąsiadujących z nim w rankingu seriali. Recepta na tasiemiec, który przyciągnie miliony, jest w ostatnich latach jedna. Przepis sprawdził się już w przypadku "Rancza", serialowego hitu sprzed dwóch lat, czy "Plebanii". Trzeba wziąć małą malowniczą miejscowość, dodać lokalną społeczność, najlepiej z kilkoma wyraźnie przerysowanymi bohaterami, i okrasić to wszystko postacią dobrotliwego księdza. - Milionom widzów te seriale pozwalają uciec od rzeczywistości do idealnego miejsca, które pamiętają z dzieciństwa. Tu nie ma pogoni za pieniędzmi, wszystko toczy się własnym rytmem. Za taką krainą tęsknimy - mówi socjolog z PAN Urszula Jarecka.
Z ziemi włoskiej do Polski "Ojca Mateusza" postanowił sprowadzić do Polski właściciel firmy producenckiej Baltmedia z Sopotu Krzysztof Grabowski, który od wielu lat współpracuje z włoskim producentem "Don Matteo" - firmą Lux Vide. Razem produkowali m.in. film o Karolu Wojtyle "Pope John Paul II".

dziennik.plprojekty grafik

Ojciec Mateusz i kolejne zbrodnie

Polski detektyw w sutannie znowu w akcji. 4 marca w telewizyjnej Jedynce startuje emisja nowych odcinków "Ojca Mateusza" z Arturem Żmijewskim w roli głównej. Widzowie zdążyli polubić serialowego księdza, który oprócz pracy duszpasterskiej zajmuje się też tropieniem zabójców. Dotychczasowe dwie serie śledziło średnio około pięć milionów widzów. Akcja kolejnej ponownie rozgrywa się w Sandomierzu, tyle że w zimowej scenerii (warto zwrócić uwagę na zdjęcia Jarosława Żamojdy). 13 nowych odcinków, to 13 kryminalnych zagadek, które ojciec Mateusz spróbuje rozwikłać wraz z aspirantem Noculem i podinspektorem Możejką.

kulturaonline.plgrafik projektowanie

Ojciec Mateuszu - muzyka filmowa

Płyta z muzyką Michała Lorenca z serialu telewizyjnego "Ojciec Mateusz" realizowanego na zamówienie TVP1 w oparciu o kultowy włoski format "Don Matteo". Muzyka - długo oczekiwana, fantastyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa naszego wybitnego i cenionego kompozytora Michała Lorenca, z jednego z najpopularniejszych i najgłośniejszych polskich seriali ostatniego dziesięciolecia; muzyka nowoczesna i z charakterem, stworzona z pasją, idealnie oddająca klimat opowieści, perypetie głównych bohaterów i koloryt urokliwego Sandomierza, w którym rozgrywa się akcja serialu. Na płycie znajdują się wybrane specjalnie przez kompozytora najciekawsze muzyczne fragmenty z trzech sezonów serialu.

amazonka.pl

jeszcze więcej projektów okładek płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail

Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

projektowanie okładek książek

Dziedzictwo Kostuchy
Kroniki pośmiertne,
tom I


okładka płyty CD Jan Pietrzak

Jan Pietrzak


Andrzejki plakat

Projekty plakatów
Andrzejkowych


pejzaż rysunek wektorowy

Proste rysunki


okładka płyty CD

ESEMES 10 sekund


2020 PDF

Projekty graficzne
z 2019 - PDF


projekt okładki

Wyzwolenie Jerozolimy


kawka rysunek

Projekt logo Kawka SC


Grupa rockowa Perfect

Album Perfect (Biały)


Pamiętam ten dzień

Czesław Niemen


ilustracje realistyczne

rysunki jak żywe


projekty plastyczne

pprtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Skansen Ciechanowiec Skansen Radom
Skansen Ciechanowiec Skansen Radom

skansen w Ciechanowcu i Radomiu


tworze.com home page