Grafika użytkowa - projektowanie okładek płyt

Sursum Corda! W górę serca!

V pielgrzymka Jana Pawła do Polski 22 maja 1995, VI pielgrzymka Jana Pawła do Polski 10 czerwca 1997Przedstawiam projekt grafiki do albumu zawierającej homilie Ojca Świętego wygłoszone w czasie pielgrzymek do Ojczyzny, przy którym miałem mozliwość pracować jako grafik projektant.


projekt graficzny pudełko albumu

Tak, jak w czasie poprzednich pielgrzymek, tak i podczas tej – prowadzącej od Wrocławia przez Legnicę, Gniezno i Jasną Górę do Krakowa, gdzie Jan Paweł II do chwały ołtarzy wyniósł królową Jadwigę – przekazywane nam przesłanie jest trwałym przewodnikiem po polskich drogach ku niepodległości Ojczyzny i wolności obywateli. Wsłuchując się w słowa Papieża, każdy sam znajdzie dla siebie odpowiedź na pytanie: czy nie pogubiliśmy się na tej drodze?


Ze wstępu autorstwa Krzysztofa Czabańskiego, przesa Polskiego Radiaprojekt graficzny okładka albumu

Piąta wizyta zaledwie jednodniowa - 22 maja 1995 była związana z pielgrzymką do Czech i dokonaną w Ołomuńcu kanonizacją urodzonego w Skoczowie Jana Sarkandra.
Szósta podróż do Polski w dniach 31 maja – 10 czerwca 1997, miała swe główne wydarzenia we Wrocławiu (ale i Legnicy i Gorzowie), Gnieźnie (ale i Poznaniu, Kaliszu i Częstochowie) oraz w Krakowie (ale i Zakopanem, Ludźmierzu, Dukli i Krośnie). Już na lotnisku we Wrocławiu Jan Paweł II precyzował program swej wizyty: „Przybywam, aby spełnić apostolską posługę Następcy św. Piotra. Przybywam w imię Jezusa Chrystusa. Jest to posługa wiary wobec człowieka, który jest drogą Kościoła. Wobec całego człowieka, w całej prawdzie jego istnienia i bycia osobowego i „wspólnotowego”, „społecznego”.

Słowo o. Andrzeja Koprowskiego SJ zawarte w booklecie dodanym do albumu.projekt graficzny koperta na CD

15-płytowy album zawierający dźwiękowe opracowanie wypowiedzi Papieża wygłoszonych w czasie trwania V i VI Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
V Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski - 22 maja 1995 rok (2 płyty CD)
VI Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski - 31 maja-10 czerwca 1997 rok (13 płyt CD)

projekt graficzny nadruk na krążku CD

Praca nad płytą była związana ze współpraca z Radiem Watykańskim, Centrum Myśli Jana Pawła II, Redakcja katolicka Polskiego Radia, nie była więc prosta i wymagała wielu wzajemnych uzgodnień. Była przez to jednak ciekawa, a udział wielu wybitnych ludzi gwarantował wysoką staranność przy opracowywaniu tego pomnikowego albumu.