Grafik - Opracowywuję grafikę płyt CD-ROM

REWERS

Włodek Pawlik muzyka do filmu Rewers

Zajmuję się projektami grafiki użytkowej. Przedstawiam projekt grafiki do płyty REWERS.


projekt grafik


Przy wręczeniu Polskich Nagród Filmowych „Orły 2010". Bezapelacyjnie zwyciężył obraz Borysa Lankosza "Rewers", zdobywając osiem statuetek, w tym nagroda za muzykę dla Włodka Pawlika.
Z Włodkiem Pawlikiem wspólpracowałem już przy płycie Tykocin.

Włodek Pawlik ze Złotym Lwem na festiwalu filmów w Gdyni!

Danuta Parol

Kielecki muzyk Włodzimierz Pawlik dostał nagrodę Złotego Lwa na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Pawlik został nagrodzony za muzykę w filmie Rewers.

Wielką nagrodę - Złote Lwy dla najlepszego filmu Festwalu Polskich Filmó fabularnych w Gdyni otrzymał w sobotę "Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza. Indywidualną nagrodę za muzykę do tego filmu otrzymał kielczanin Włodzimierz Pawlik, światowej sławy pianista jazzowy i kompozytor.

- To znakomity film- wyznał artysta.- Fantastycznym scenariusz, wspaniałe dialogi , porusza uniwersalne problemy. Cieszę się, że moja muzyka przyczyniła się w pewnym stopniu do tego sukcesu. Film jako polska produkcja został zgłoszony do nagrody "Oskara”- podkreśla muzyk

- Nie spodziewałem się tak prestiżowej nagrody - wyznał Włodek Pawlik.- Przyjąłem ją z dużą radością Na tegorocznym festiwalu zaprezentowano wyjątkowo dużo filmów i konkurencja była ogromna. Cieszę się , że moja muzyka została dostrzeżona i przyczyniła się w pewnym stopniu do wyróżnienia filmu "Rewers” najwyższą nagrodą. Premiera "Rewersu” odbędzie się w listopadzie w sali Pałacu Kultury w Warszawie -dodaje.

-Przygotowywana jest także płyta z moją muzyką do tego filmu. Podczas gdyńskiego festiwalu odbył się pokaz poza konkursowy na którym zaprezentowano film „Wichry Kołymy” produkcji belgijsko- niemiecko- francusko – polskiej z moją muzyką. Część zdjęć była kręcona w Polsce z udziałem aktorów : Agaty Buzek, Marii Seweryn, Zbigniewa Zamachowskiego. Projekcja została przyjęta bardzo dobrze , film wzbudził duże zainteresowanie. Na polskich ekranach pojawi się w przyszłym roku –podkreśla Pawlik.

- Mam na swoim koncie muzykę do kilkunastu filmów- mówi muzyk- i mam już następne propozycje, ale nie chcę o nich mówić, żeby nie zapeszyć. Pozdrawiam kielczan, moich przyjaciół ! Do zobaczenia na Kielecczyźnie!

www.echodnia.euprojekty grafik

COŚ ABSOLUTNIE NIEPOWTARZALNEGO. FRAGMENT MUZYKI WŁODKA PAWLIKA DO "REWERSU" W STOPKLATCE

Poprosiliśmy także o komentarz twórcę tych wysmakowanych kompozycji, Włodka Pawlika, dla którego, co sam podkreśla, praca przy tym filmie była czymś zdecydowanie fascynującym, otwierającym nowe ścieżki, jako kompozytorowi.

Po pierwszych rozmowach i obejrzeniu pierwszych, zmontowanych, fragmentów filmów doszło między mną a Borysem do prawdziwej synergii. Obaj szukaliśmy odpowiedzi, jaka ta muzyka miałaby być? Tymczasem ważnym elementem tego porozumienia, jak i wszelkich konkluzji okazała się zawartość samego filmu. Zawiera on w sobie nieprzewidywalne, wykraczające poza tradycyjne formy elementy, stając się wysmakowaną grą pozornie sprzecznych ze sobą konwencji. Ten film jest po prostu kolażem wielu gatunków. Stąd muzyka, którą starałem się najpierw wymyślić w głowie, a później przelać na papier i nagrać, była próbą odniesienia się do wieloznaczności tego filmu, jego nieprzewidywalności i wyrafinowania. Dlatego też mogłem sobie tutaj pozwolić na korzystanie z wielu konwencji muzycznych - mówi Pawlik.

Filmowa muzyka zaproponowana przez kompozytora to echa twórczości z lat 50. i 60. Dzieje się tam jednak znacznie więcej, poza tym wierne odwzorowywanie epoki nie było jego celem. Możliwość wejścia z muzyką w obraz i fabułę, która wykracza poza utarte konwencje dała mi coś absolutnie niepowtarzalnego. Soundtrack operuje na wielu płaszczyznach estetycznych, od nawiązań do muzyki jazzowej w konwencji lat 50 i 60-tych, łączącej elementy quasi-klasyczne,aż po rockowe. Jest to bardzo bogata ścieżka dźwiękowa, naturalnie oddająca moje podejście do muzyki. Co ważne, nie jest ona wyraźnym odzwierciedleniem miejsca i czasu akcji filmowych zdarzeń. Jest jednym ze środków uwalniających fabułę z gorsetu socrealistycznej rzeczywistości. Urok tego filmu polega na tym, że w pewnym momencie następuje ucieczka od realizmu do wyrafinowanej abstrakcji. Jest to absolutnie fantastyczna rzecz, jeśli można pozwolić sobie na taką autonomię i różnorodność w warstwie dżwiękowej - opowiada dalej.

www.alekino.plgrafik projektowanie

Muzyka do Rewersu przed kinową premierą

Ścieżka dźwiękowa do filmu Rewers z muzyką Włodka Pawlika ukaże się trzy tygodnie przed premierą kinową polskiego kandydata do Oscara. Kompozytor otrzymał za muzykę do Rewersu nagrodę indywidualną podczas 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na którym film Borysa Lankosza zebrał najważniejsze nagrody.

W nagraniach ścieżki dźwiękowej wzięli udział oprócz Włodka Pawlika (fortepian, organy, klawesyn): Gary Guthman - trąbka, Paweł Pańta - kontrabas, gitara basowa, Cezary Konrad - perkusja , Wojciech Kowalewski - instrumenty perkusyjne oraz Orkiestra Smyczkowa "Sinfonia Juventus".

Warner Music Poland

Z internetowych forów

Magiczna muzyka. Dla niej i oczywiście dla tematu i aktorów warto wybrać się do kina na ten film

Piękny temat muzyczny, trudno uwierzyć, że współcześnie skomponowany, automatycznie przenosi w klimat lat 50 - 60 tych. Trąbka brzmi absolutnie pięknie, kto na niej gra?! Wystarczy w polskim kinie tandetnych, głupawych komedii z popową szmirą. Mam nadzieję, że film pomoże powrócić do dobrych, wartościowych tradycji polskiego kina. Świetnie, że debiutanci biorą się za reżyserię dobrych autorów. Napewno warto zobaczyć ten film .

Na trąbce gra Gary Guthman, który grał również z Aretha Franklin, Tom Jones i Bee Gees.

www.stopklatka.pl/forum

Materiały tekstowe, plakat (Autor plakatu: Bartłomiej Łoziński) oraz zdjęcia zostały udostępnione przez Studio Filmowe „Kadr”.

Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

okładka płyty zespołu Piglets DDeep Forest

DDeep In Time - space rock


rysunki z pojazdami

grafik rysuje pojazdy


jak posługiwac się prowadnicami w programie graficznym Corel Draw

Prowadnice w programie Corel Draw


projektowanie grafiki opakowań

grafik tworzy opakowania


logo poradni z pomysłem

Logo dla poradnii


rysunki do instrukcji

Tworzenie instrukcji


t-shirt na imprezę organizowaną przez firmę Atlas Copco

Projektowanie tshirtów


2023 PDF


projekty plastyczne

prtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Kopiec Powstania Warszawskiego Kopiec Powstania Warszawskiego
Kopiec Powstania Warszawskiego Kopiec Powstania Warszawskiego

Kopiec Powstania Warszawskiego