Grafik - Opracowywuję grafikę płyt CD-ROM

Zajmuje się projektowaniem grafiki do płyt CD. Są to projekty okładek, nadruków na same krążki płyt i książeczek dołączanych do płyt (booklet). Są to płyty muzyczne, ale też i płyty wydawane przez firmy z prezentacjami swoich produktów, oraz płyty zawierające materiały edukacyjne.

Z przyjemnością projektuję płyty z muzyką, ponieważ to duża przyjemność gdyż jest to możliwość kontaktu z twórcami innej dziedziny jak grafika. Ponadto takie płyty są reklamowane i miło gdy widzi się, że i mój wkład w dzieło staje się popularny.

Zobacz projekty poligrafii płyt CD


płyta cd tykocin

Wznowienia

W lipcu 2010 wyszło 3 już wydanie płyty Tykocin, która cieszy się ogromnym powodzeniem (projekt poligrafi został zmieniony tylko w zakresie informacji technicznych) Z promocja tego wydania odbył sie koncert w Warszawie 21 lipca 2010, w którym uczestniczyła obok Tria Włodka Pawlika Orkiestra Symfoniczna Podlaskiej Filharmonii i Opery z BiałegoStoku.

Płyta - Suita jazzowa "Tykocin" kompozycja Włodka Pawlika

O płycie pisano:

Randy Brecker / Włodek Pawlik Trio – "Tykocin, jazz suite"

To jeden z najciekawszych albumów jazzowych ostatnich miesięcy, a może i roku. Wielowymiarowa płyta przedstawiająca losy Tykocina, miejsca rodzinnego rodziny Breckerów, stanowiąca oryginalną sześcioczęściową kompozycję inspirowaną Psalmami Dawida.
Każdy z utworów począwszy od "Introduction" poprzez "Nostalgic Journey" ("Nostalgiczna podróż"), "Let’s All Go To Heaven" ("Chodźmy wszyscy do nieba"), "No Words" ("Bez słów"), aż po "Magic Seven" ("Magiczna siódemka") jest nasycony nostalgią, skłania do zadumy nad upływającym czasem.
To połączenie jazzu z muzyką klasyczną i jazzem orkiestrowym. Znakomity pianista jazzowy Włodek Pawlik pisał utwory na tą płytę z myślą o legendarnym amerykańskim trębaczu Randy’m Breckerze.

www.prw.pl

"Tykocin", nowa płyta Włodka Pawlika już w sprzedaży

Suita jazzowa "Tykocin" kompozytora i pianisty Włodka Pawlika trafiła do sprzedaży na płycie CD. Płytę wydały wspólnie Polskie Radio oraz Opera i Filharmonia Podlaska.
Przy nagrywaniu płyty pianiście Włodkowi Pawlikowi towarzyszyli znany amerykański trębacz jazzowy Randy Brecker, kontrabasista Paweł Pańta, perkusista Cezary Konrad oraz Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego.
Tykocin to miasto na Podlasiu, które ma tragiczną historię – w 1941 r. hitlerowcy zgładzili 2,5 tys. jego żydowskich mieszkańców. Z Tykocinem związane są losy rodziny trębacza Randy'ego Breckera.

Kurier Poranny-(PAP)

WŁODEK PAWLIK TRIO - Jazz suite Tykocin

Jazz suite Tykocin to nowy projekt muzyczny Włodka Pawlika. Album stanowi oryginalną sześcioczęściową kompozycję, inspirowaną Psalmami Dawida. Utwór jest nasycony nostalgią, skłania do zadumy nad upływającym czasem.

wsm.serpent.pl

Pawlik, Brecker, Tykocin... czyli genialny pomysł naszego pianisty
(nie pierwszy i nie ostatni)

Projekt ”Tykocin”” ma na celu stworzenie w dniach od 04 do 07 lipca 2008 roku wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Główną postacią tego przedsięwzięcia artystycznego jest światowej sławy muzyk jazzowy, trębacz Randy Brecker.
Włodek Pawlik dokonał również aranżacji tego utworu na orkiestrę symfoniczną i na początku lipca zostanie on zarejestrowany i wydany na płycie CD w nakładzie 3 000 egzemplarzy. W nagraniach udział weźmie Randy Brecker wraz z Włodek Pawlik Trio w składzie: Włodek Pawlik – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz – Niesiołowskiego.

Jazz Gazeta

Z powrotem do korzeni:
O suicie jazzowej 'Tykocin' Włodka Pawlika

Efektem tego dalece oryginalnego projektu jest sześcioczęściowa kompozycja jednego z najbardziej interesujących pianistów współczesnej sceny jazzowej. Kompozycja zawierająca wyraźne odniesienia do tradycji i sfery sacrum inspirowanej Psalmami Dawida. W swoim głosie autorskim Pawlik powiada: "Suita Tykocin jest w moim głębokim przekonaniu jednym z przystanków w pielgrzymce ludzkich losów - takim miejscem odpoczynku i refleksji nad sobą i światem". W istocie - utwór jest przesycony treściami nostalgicznymi, skłaniającymi słuchacza do zadumy nad upływającym czasem.

muzyka.onet.pl

"Tykocin" - nowa płyta Włodka Pawlika

Włodek Pawlik (ur. 1958 w Kielcach) komponuje muzykę symfoniczną, filmową, jazzową, wokalną i kameralną. Koncertował w wielu krajach - m.in. w USA, we Włoszech i w Australii.
Z Randym Breckerem współpracuje od kilkunastu lat. W 1995 r. muzycy wyruszyli razem w trasę koncertową po Europie i nagrali wspólnie płytę "Turtles", którą prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" określił jako wybitną.

TVP Białystok - PAP

Premiera suity jazzowej "Tykocin" Włodka Pawlika

Jak tłumaczył w rozmowie z PAP Włodek Pawlik, jednym z mieszkańców Tykocina - który przed wybuchem II wojny światowej wyemigrował z Polski do USA - był Jakub Tykocki, dziadek Randy'ego Breckera i jego równie sławnego brata, zmarłego w ubiegłym roku wybitnego saksofonisty Michaela Breckera.

Rzeczpospolita-(PAP)

Suita jazzowa Tykocin nie tylko dla melomanów

Suita jazzowa Tykocin to nowy projekt muzyczny Włodka Pawlika. Album, komplementowany szeroko przez dziennikarzy muzycznych stanowi oryginalną sześcioczęściową kompozycję, inspirowaną Psalmami Dawida. Muzyka stanowi połączenie jazzu z muzyką klasyczną i jazzem orkiestrowym. Włodek Pawlik pisał Suitę z myślą o legendarnym amerykańskim trębaczu jazzowym, Randym Breckerze, którego rodzina pochodzi z Tykocina.

jewishmuseum.org.pl

Światowa sława jazzu Randy Brecker w Tykocinie

To będą dwa nadzwyczajne koncerty jazzowe. Nie dość, że z udziałem światowej sławy trębacza z USA, to jeszcze oddające cześć Tykocinowi, z którym muzyk związany jest korzeniami.
Randy Brecker, jedna z największych osobowości muzyki fusion, to wnuk właściciela żydowskiej restauracji - Tykockiego, przed wojną mieszkającego w Tykocinie. Tykocki ocalał z zagłady. Po wojnie wyemigrował do USA. Tam urodzili się jego dwaj wnukowie - właśnie Randy oraz Michael Brecker, którzy zafascynowani jazzowymi kompozycjami tworzyli w latach 70. i 80. jeden z najsłynniejszych zespołów jazzowych - Brecker Brothers

gazeta.pl

jeszcze więcej projektów okładek płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail

Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

okładka płyty zespołu Piglets DDeep Forest

DDeep In Time - space rock


rysunki z pojazdami

grafik rysuje pojazdy


jak posługiwac się prowadnicami w programie graficznym Corel Draw

Prowadnice w programie Corel Draw


projektowanie grafiki opakowań

grafik tworzy opakowania


logo poradni z pomysłem

Logo dla poradnii


rysunki do instrukcji

Tworzenie instrukcji


t-shirt na imprezę organizowaną przez firmę Atlas Copco

Projektowanie tshirtów


2023 PDF


projekty plastyczne

prtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Kopiec Powstania Warszawskiego Kopiec Powstania Warszawskiego
Kopiec Powstania Warszawskiego Kopiec Powstania Warszawskiego

Kopiec Powstania Warszawskiego