Grafik - Opracowywuję grafikę płyt CD-ROM

Czesław Niemen

Pamiętam ten dzień


Już po raz trzeci miałem okazję pracować przy płycie Czesława Niemena. (przedtem:41 potencjometrów pana Jana i NIEMEN Kattorna JJ72 / Pamflet na ludzkość JJ75 ) To dla mnie niezwykle wzruszające, bowiem jest to artysta którego cenię niezwykle wysoko, taki talent i taka osobowość to coś co trafia się niezmiernie rzadko. Wychowałem się na jego piosenkach i to jego utwory pokazały mi czym jest muzyka i zwróciły uwagę na piękno poezji. Lecz słuchając utorów Niemena nigdy nawet nie marzyłem, by dane m było kiedyś mieć najmniejszy choćby wkład w jego płyty. I teraz czynię to z nieśmiałością, pamiętam bowiem okładki tworzone przez samego Czesława Niemena, z jego rysunkami, takiego zaangażowania i takiego połączenia twórczości muzycznej i plastycznej inni mieć nie mogą.


nadruk na CD

Krążek z muzyką

W tej płycie mam też i taki wkład, że pierwszy raz stało się tak, że miałem wpływ na jej tytuł. Wiadomo było, że będzie to płyta z archiwalnymi utworami spośród nagrań radiowych, ale nie mógł ustalić się żaden tytuł, a jakoś trudno pracować nad okładką bez tytułu.. Narzucający się "Czy mnie jeszcze pamiętasz" jest już wyeksploatowany i jako tytuł płyty, książki i licznych artykułów wspomnieniowych o p. Niemenie. Zaproponowałem "Pamiętam ten dzień" tytuł innej wspaniałej piosenki i propozycja ta została przyjęta. Teraz mogłem zabrać się do projektowania.


projekt okładki płyty

Mariusz Gradowski w swym artykule pisze: "Płyta "Pamiętam ten dzień" nie jest płytą dla każdego. Jeśli ktoś chciałby od niej rozpocząć spotkanie z twórczością Czesława Niemena - mógłby przeżyć rozczarowanie. Ale ci wszyscy, którzy Niemena znają i lubią (zarówno ci, którzy wolą jego wczesne dokonania, jak i ci, którzy preferują jego dokonania z lat 70.), powinni albumu "Pamiętam ten dzień" posłuchać. Będzie to fascynująca podróż w czasie. Co prawda ani obrazu Czesława Niemena, ani historii polskiej muzyki rockowej nie zmieni, ale z bez wątpienia obydwa spojrzenia uzupełni i wzbogaci. Z tej perspektywy wartość tego albumu trudno przecenić."

Sądzę, że można mieć i inne zdanie. To płyta która zawiera wiele z najpopularniejszych tytułów, jest to więc świetny zbiór do zapoznania się z twórczością p. Czesława Niemena. Z drugiej strony, ci którzy już mają płyty tego artysty, którzy dobrze znają jego twórczość mają możliwość posłuchania ich w troszkę innych wersjach odkrywając różnice i lepiej poznając warsztat artysty.


książeczka - booklet

Stonica książeczki załączonej do płyty.

Album Czesława Niemena, zawiera nagrania z lat 1962 -1980. Są to nie publikowane dotąd rejestracje koncertów i nagrania studyjne.
Czesław Niemen – określany jako król polskiej muzyki. Był jednym z najwybitniejszych polskich artystów – piosenkarzem, kompozytorem, instrumentalistą i plastykiem. A to jak o nim mówili znani dziennikarze muzyczni:
Wojciech Mann: „Czesław Niemen był jedynym, niepowtarzalnym i nadzwyczajnym muzykiem”.
Marek Niedźwiecki: „Niemena nie można z nikim porównać. Nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale nigdy usilnie nie zabiegał o popularność. Był prawdziwą osobowością.”
Paweł Brodowski: „Niemen to postać charyzmatyczna, jeden z największych artystów muzyki polskiej, a także ciepły, bezpośredni, czuły i przyjazny człowiek.”

Płyta "Pamiętam ten dzień" w 2011 dotarła do 4 miejsca wśród najlepiej sprzedających się płyt.


Płyta powstała dzięki współpracy Warner Music Poland i Polskiego Radia.Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

projektowanie okładek książek

Dziedzictwo Kostuchy
Kroniki pośmiertne,
tom I


okładka płyty CD Jan Pietrzak

Jan Pietrzak


Andrzejki plakat

Projekty plakatów
Andrzejkowych


pejzaż rysunek wektorowy

Proste rysunki


okładka płyty CD

ESEMES 10 sekund


2021 PDF

Projekty graficzne
z 2021 - PDF


projekt okładki

Wyzwolenie Jerozolimy


kawka rysunek

Projekt logo Kawka SC


Grupa rockowa Perfect

Album Perfect (Biały)


Pamiętam ten dzień

Czesław Niemen


ilustracje realistyczne

rysunki jak żywe


projekty plastyczne

pprtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Skansen Ciechanowiec Skansen Radom
Skansen Ciechanowiec Skansen Radom

skansen w Ciechanowcu i Radomiu


tworze.com home page