Projektant grafiki - Grafika użytkowa

Grafik okładki płyt CD

Latino

Latino okładka grafika

O płycie pisano:

Latino - Tańcz razem z nami

Byli to artyści wielkiej miary, o bogatej inwencji, którzy w swobodny sposób bawili publiczność ciekawymi aranżacjami. Cieszyli się także własnymi interpretacjami sami wykonawcy - muzycy z zespołów, których porywały podczas występów gorące rytmy. Można było nieraz usłyszeć pokrzykiwania, zaskakiwały improwizowane, wywołane emocjami inne efekty. Zachowały się nagrania tych wykonań. Dźwiękową dokumentację dopełniają w wielu przypadkach rękopisy partytur utworów - nieraz z autorskimi uwagami - przekazane niegdyś przez kompozytorów do radiowej Biblioteki Muzycznej. Przechowywane w Archiwum, należą do najcenniejszych muzykaliów naszej nutoteki.

Małgorzata Barucka - ze wstępu do płyty

Różni Wykonawcy - „Latino – tańcz razem z nami”

Jazz, wyd. Polskie Radio, 2008.10.16

Dwupłytowy album, który zawiera polskie kompozycje, nawiązujące do muzycznych źródeł Ameryki Południowej. Album zawiera niepublikowane nigdy wcześniej nagrania, zarejestrowane w latach 1951 – 1970 w studiach Polskiego Radia w Warszawie i Katowicach.

Utwory utrzymane są w żywym tempie mambo, rumby, nieco wolniejszej cza-czy, a także brazylijskiej samby i bossa novy. Pojawia się także Bongo, Mexicana, Koala, Minorambo.

Muzyka ta bawiła pokolenie lat 60. na domowych prywatkach i wczasowych potańcówkach. Dziś nie straciła nic ze swojej siły i energii, a bogate aranżację sprawiają, że jest to świetna muzyka do tańca i do słuchania. Utwory zostały nagrane w znakomitych wykonaniach orkiestr rozrywkowych Polskiego Radia.

Były to:

  • Big Band Polskiego Radia pod batutą Bogusława Klimczuka
  • Bossa Nova Combo – zespół instrumentalny pod batutą Krzysztofa Sadowskiego
  • Katowicki Zespół Taneczny "Metrum" pod batutą Zbigniewa Kalemby
  • Orkiestra Taneczna Polskiego Radia pod batutą Edwarda Czernego, Stefana Rachonia, Jana Cajmera
  • Orkiestra Taneczna Rozgłośni Śląskiej Polskiego Radia pod batutą Jerzego Haralda
  • Zespół instrumentalny Polskiego Radia – "Studio M-1" pod batutą Józefa Mizery

muzyka.onet.pl

Latino

Latino – to dwupłytowy album, zawierający oryginalne nagrania radiowe sprzed 40 lat. Wybrane kompozycje instrumentalne, zaprezentowane w tym albumie, choć są pomysłem polskich artystów, nawiązują do źródeł Ameryki Południowej.

Premiera handlowa: 13 października 2008 r.

salsero.one.pl

Latino - grafika wnętrza płyty

wewnętrzna grafika płyty

Latino Tańcz razem z nami Polskie Radio w latynoamerykańskim kręgu – polska muzyka taneczna

Dwupłytowy album „Latino” z muzyką taneczną w wykonaniu zespołów muzycznych Polskiego Radia to nie tylko sentymentalna podróż w lata 60., kiedy liczne zespoły instrumentalne grały do tańca słuchaczom w całym kraju. To, jak przekonują wydawcy, niemalże akt wyzwolenia z przaśnego gorsetu socrealistycznego i radosna podróż na skrawku odzyskanej wolności. „Dozwolone trasy” muzycznych podróży prowadziły przede wszystkim na Kubę, ale przy okazji można było zahaczyć o Brazylię, Argentynę czy Meksyk. Wycieczkowicze jeździli palcem po mapie, a właściwie butem po parkiecie, a liczne zespoły radiowe warszawskie i z rozgłośni regionalnych dostarczały mambo, rumb, cza-czy itd. Ich wykonania zachowały się w pomysłowej aranżacji noszącej cechy latynoamerykańskie, złagodzone przez nasz polski gust. Dziś jest zupełnie jak wtedy, wróciła moda na tańce latino, więc album „Tańcz razem z nami” mamy jak znalazł.

przeglad-tygodnik.pl

Latino - tańcz razem z nami

To ponadczasowa dwu płytowa składanka przebojów wydana przez RAF które bawiły pokolenie lat 60-tych. Płyta czerpie z klimatów Ameryki Południowej, jednak wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez najlepsze polskie orkiestry. Utwory nagrane w latach 1951-70 nie były wcześniej publikowane, co stanowi dodatkowy atut całego albumu. Chcecie więcej gorąco zachęcam do posłuchania!!

dukla.pl

Sylwester w klubie i w plenerze

Kilka płytowych propozycji

Latino
Dwie płyty z 36 polskimi kawałkami z lat 1951-1970 nawiązującymi do tradycyjnej muzyki południowoamerykańskiej składają się na kompilację "Latino - tańcz razem z nami”. Utwory utrzymane są w żywych rytmach mambo, rumby, cza-czy i samby.

Dziennik Wschodni

Latino - zobacz alternatywne koncepcje designu płuty

wewnętrzna grafika płyty
Zobacz inne moje projekty okładek CD
jeszcze więcej projektów płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail

Nowości na WWW

OSTATNIO DODANE

projektowanie okładek książek

Dziedzictwo Kostuchy
Kroniki pośmiertne,
tom I


okładka płyty CD Jan Pietrzak

Jan Pietrzak


Andrzejki plakat

Projekty plakatów
Andrzejkowych


pejzaż rysunek wektorowy

Proste rysunki


okładka płyty CD

ESEMES 10 sekund


2020 PDF

Projekty graficzne
z 2019 - PDF


projekt okładki

Wyzwolenie Jerozolimy


kawka rysunek

Projekt logo Kawka SC


Grupa rockowa Perfect

Album Perfect (Biały)


Pamiętam ten dzień

Czesław Niemen


ilustracje realistyczne

rysunki jak żywe


projekty plastyczne

pprtfolio grafika 500 pracFotoblog

NOWE WYDANIE

Skansen Ciechanowiec Skansen Radom
Skansen Ciechanowiec Skansen Radom

skansen w Ciechanowcu i Radomiu


tworze.com home page