Grafik okładki płyt CD
Byli to artyści wielkiej miary, o bogatej inwencji, którzy w swobodny sposób bawili publiczność ciekawymi aranżacjami. Cieszyli się także własnymi interpretacjami sami wykonawcy - muzycy z zespołów, których porywały podczas występów gorące rytmy. Można było nieraz usłyszeć pokrzykiwania, zaskakiwały improwizowane, wywołane emocjami inne efekty. Zachowały się nagrania tych wykonań. Dźwiękową dokumentację dopełniają w wielu przypadkach rękopisy partytur utworów - nieraz z autorskimi uwagami - przekazane niegdyś przez kompozytorów do radiowej Biblioteki Muzycznej. Przechowywane w Archiwum, należą do najcenniejszych muzykaliów naszej nutoteki.
Małgorzata Barucka - ze wstępu do płyty
Dwupłytowy album, który zawiera polskie kompozycje, nawiązujące do muzycznych źródeł Ameryki Południowej. Album zawiera niepublikowane nigdy wcześniej nagrania, zarejestrowane w latach 1951 – 1970 w studiach Polskiego Radia w Warszawie i Katowicach.
Utwory utrzymane są w żywym tempie mambo, rumby, nieco wolniejszej cza-czy, a także brazylijskiej samby i bossa novy. Pojawia się także Bongo, Mexicana, Koala, Minorambo.
Muzyka ta bawiła pokolenie lat 60. na domowych prywatkach i wczasowych potańcówkach. Dziś nie straciła nic ze swojej siły i energii, a bogate aranżację sprawiają, że jest to świetna muzyka do tańca i do słuchania. Utwory zostały nagrane w znakomitych wykonaniach orkiestr rozrywkowych Polskiego Radia.
Były to:
muzyka.onet.pl
Latino – to dwupłytowy album, zawierający oryginalne nagrania radiowe sprzed 40 lat. Wybrane kompozycje instrumentalne, zaprezentowane w tym albumie, choć są pomysłem polskich artystów, nawiązują do źródeł Ameryki Południowej.
Premiera handlowa: 13 października 2008 r.
salsero.one.pl
Dwupłytowy album „Latino” z muzyką taneczną w wykonaniu zespołów muzycznych Polskiego Radia to nie tylko sentymentalna podróż w lata 60., kiedy liczne zespoły instrumentalne grały do tańca słuchaczom w całym kraju. To, jak przekonują wydawcy, niemalże akt wyzwolenia z przaśnego gorsetu socrealistycznego i radosna podróż na skrawku odzyskanej wolności. „Dozwolone trasy” muzycznych podróży prowadziły przede wszystkim na Kubę, ale przy okazji można było zahaczyć o Brazylię, Argentynę czy Meksyk. Wycieczkowicze jeździli palcem po mapie, a właściwie butem po parkiecie, a liczne zespoły radiowe warszawskie i z rozgłośni regionalnych dostarczały mambo, rumb, cza-czy itd. Ich wykonania zachowały się w pomysłowej aranżacji noszącej cechy latynoamerykańskie, złagodzone przez nasz polski gust. Dziś jest zupełnie jak wtedy, wróciła moda na tańce latino, więc album „Tańcz razem z nami” mamy jak znalazł.
przeglad-tygodnik.pl
To ponadczasowa dwu płytowa składanka przebojów wydana przez RAF które bawiły pokolenie lat 60-tych. Płyta czerpie z klimatów Ameryki Południowej, jednak wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez najlepsze polskie orkiestry. Utwory nagrane w latach 1951-70 nie były wcześniej publikowane, co stanowi dodatkowy atut całego albumu. Chcecie więcej gorąco zachęcam do posłuchania!!
dukla.pl
Latino
Dwie płyty z 36 polskimi kawałkami z lat 1951-1970 nawiązującymi do tradycyjnej muzyki południowoamerykańskiej składają się na kompilację "Latino - tańcz razem z nami”. Utwory utrzymane są w żywych rytmach mambo, rumby, cza-czy i samby.
Dziennik Wschodni
OSTATNIO DODANE
Pobierz plakat andrzejkowy za darmo
DDeep In Time - space rock
grafik rysuje pojazdy
Trójkąt niemożliwy w Corel Draw
grafik tworzy opakowania
Tworzenie instrukcji
Projektowanie tshirtów
prtfolio grafika 500 prac