Grafik - Opracowywuję grafikę płyt CD-ROM

Grafik zajmuje się projektowaniem poligrafii płyt CD

Antena

Elektryczne GitaryGitary na plus

Mirosław Pęczak

Po trzech latach przerwy Elektryczne Gitary przypominają się swoim fanom z nową płytą. Koncertówka, nagrana w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, zawiera nowe wykonania znanych piosenek, ale jest też kilka nowych. Na początek trzeba powiedzieć, że zespół brzmi lepiej niż przed laty i chyba nie tylko dlatego, że wzmacnia go sekcja dęta Daabu. Po prostu Kuba Sienkiewicz i jego koledzy wybornie trafili z formą i czuje się, że odnaleźli to, co najważniejsze, czyli radość grania. Są też goście: Małgorzata Walewska, Jacek Kleyff i Mirosław Jędras. Zaproszenie Kleyffa i wspólne wykonanie jego „Huśtawki” i „Telewizji”, najbardziej chyba znanych songów ze starego repertuaru Salonu Niezależnych, okazało się strzałem w dziesiątkę, natomiast wokalizy Małgorzaty Walewskiej, zderzone z rockową energią, wydają się lekkim nieporozumieniem. Całość wypada jednak na plus, z czego cieszymy się wszyscy, bo niewiele brakowało, a już byśmy ten wielce zasłużony zespół odesłali do lamusa historii.

(POLITYKA Recenzja płyty: Elektryczne Gitary, "Antena")Antena

Utwory:


1/ NA ANTENIE, NA ŻYWO...
2/ DZIECI WYBIEGŁY (J. Sienkiewicz)
3/ COŚ (P. Łojek)
4/ WSZYSTKO CH. (J. Sienkiewicz)
5/ KONIEC TO KONIEC (J. Sienkiewicz)
6/ PRZEWRÓCIŁO (J. Sienkiewicz)
7/ MILION EURO (A. Korecki)
8/ ONA JEST PEDAŁEM (P. Łojek)
9/ HUŚTAWKA (J. Kleyff)
10/ TELEWIZJA (J. Kleyff)
11/ JESTEM OPADEM ATOMOWYM (M. Jędras)
12/ HEY JOE / HEJ JÓZEK (W. Roberts)
13/ BŁAHOŚĆ MUZYKI (J. Sienkiewicz)
14/ NIEMATOJAK (J. Sienkiewicz) – pamięci Krystyny Chimanienko
15/ NA WYSOKIEJ RAMPIE (J. Wąsowski, J. Sienkiewicz)
16/ ZDEMOLOWANE SKLEPY CDN. (P. Łojek)
17/ WYTRĄCIŁAŚ (J. Sienkiewicz)
18/ CO POWIE RYBA (J. Sienkiewicz)Antena

Elektryczne Gitary - Antena

Zdzisław Haczek

Najnowsza - 18 już w dorobku - płyta Elektrycznych Gitar to prawdziwy prezent dla fanów twórczości pana doktora Kuby Sienkiewicza i załogi oraz Jacka Kleyffa, po którego utwory zespół tak chętnie sięga. 20 lat istnienia grupy zobowiązywało do wydania czegoś w rodzaju „the best of...", ale w przypadku „Anteny" mamy do czynienia z czymś ciekawszym od tradycyjnego zbioru przebojów.

Oto w piosenkach „Dzieci wybiegły", „Coś", „Wszystko ch.", „Koniec to koniec" do głosu dochodzi... Małgorzata Walewska! Co prawda diwa śpiewała już z Gitarami na ich pierwszej płycie, więc ich wspólny występ to nie nowina, ale efekt i tak jest piorunujący. Inne „prezenty" to „Huśtawka" i „Telewizja", wykonane przez autora Jacka Kleyffa (ten ostatni z uwspółcześnionym tekstem). Swoją moc ma „Hey Joe/ Jej Józek" zaśpiewany przez Mirosława „Zaciera" Jędrasa.

Album, wydany nakładem Radiowej Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, jest koncertowy (utwory zarejestrowano w Studiu im. A. Osieckiej i trzech rozgłośniach regionalnych PR oraz Radiu dla Ciebie) i to czyni z niego prawdziwy rarytas. Oto obok nowych piosenek - te dobrze znane, choćby z cyklu komedii „Killer" Juliusza Machulskiego, wręcz kultowe kawałki „Ona jest pedałem", „Co powie Ryba" nabierają nowego wigoru, wsparte przez gości: saksofonistę Grzegorza Rytkę i trębacza Piotra Korzeniowskiego. Po wysłuchaniu „Anteny" nucę „To już jest koniec" z nadzieją, że Elektryczne Gitary niczego kończyć na razie nie zamierzają.

(Gazeta Lubuska - Recenzja płyty: Elektryczne Gitary, "Antena")

Elektryczne Gitary i koncertowa „Antena”

Znany z licznych przebojowych piosenek zespół Elektryczne Gitary świętuje w tym roku dwudziestolecie istnienia i z tej okazji wydał nową, koncertową płytę pt. „Antena”.

Jak czytamy na stronie grupy, album zawiera nagrania zarejestrowane podczas występów na antenie rozgłośni regionalnych Polskiego Radia (Radio dla Ciebie, Radio Białystok, Radio Łódź) oraz na koncercie wykonanym dla Programu 1 PR w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, skąd pochodzi większość nagrań i podczas którego z zespołem wystąpili goście specjalni: Małgorzata Walewska, Jacek Kleyff, Mirosław Jędras (Zacier) oraz sekcja dęta formacji DAAB.

Na koncertach, skąd pochodzą piosenki na „Antenie”, Elektryczne Gitary grały w następującym składzie: Kuba Sienkiewicz (gitara, śpiew), Piotr Łojek (inst. klawiszowe), Tomasz Grochowalski (bas), Aleksander Korecki (saksofon), Leon Paduch (perkusja) i jacek Wąsowski (gitara).

Wybór piosenek obejmuje utwory już znane z płyt i koncertów Elektrycznych Gitar oraz kilka utworów nowych.

(O płycie Antena ze strony: www.salonkulturalny.pl)

NIE PRZEGAP - Elektryczne Gitary - "Antena"

Elektryczne Gitary z okazji 20-lecia działalności, wydają nowy album - "Antena".

Osiemnaste wydawnictwo w historii zespołu to nagrania koncertowe zarejestrowane w 2008 w Studiu im. A.Osieckiej w trakcie koncertu dla Programu I oraz w 3 rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia - Radiu Łódź, Radiu Białystok oraz Radiu dla Ciebie.

Na albumie znalazły się najbardziej znane utwory zespołu oraz kilka nowych kompozycji. Wykonania koncertowe wzbogacone są przez sekcję instrumentów dętych w wykonaniu Piotra Korzeniowskiego i Grzegorza Rytki.

Na płycie nie zabrakło też znakomitych gości, a wśród nich pojawiła się Małgorzata Walewska, która śpiewała wspólnie z Kubą Sienkiewiczem na pierwszej płycie Elektrycznych Gitar oraz Jack Kleyff i Mirosław Jędras.

Płyta jest "urodzinowy" prezentem zespołu dla fanów. Krążek wydany został nakładem Radiowej Agencji Fonograficznej Polskiego Radia.

(O płycie Elektrycznych Gitar ze strony: www.polskieradio.pl/muzyka)

jeszcze więcej projektów okładek płyt CD
Grafika użytkowa
kontakt - mail

Fotoblog

NOWE WYDANIE

woda i przyroda woda i przyroda
woda i przyroda woda i przyroda

Woda - przyroda